معرفی آیلتس

International English Language Testing System

آزمون آیلتس معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی برای مهاجرت ، کار و تحصیلات دانشگاهی در کشورهای انگلیسی زبان است. این آزمون همه مهارت های انگلیسی (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن ) را ارزیابی می کند و به گونه ای طراحی شده است که منعکس کننده کاربرد روزمره زبان در تحصیل ،کار و زندگی باشد. یکی از ویژگی های بارز این آزمون بخش شفاهی است که به صورت مصاحبه ای رو در رو با ممتحن بین المللی انجام می شود.دوره های تخصصی آیلتس آموزشگاه بزرگ زبان طبرستان نوشهر

آموزشگاه بزرگ زبان طبرستان نوشهر با اتکاء بر بیش از ۲۰ سال تجربه برگزاری انواع دوره های آموزشی تخصصی زبان انگلیسی، موفق به طراحی دوره های تخصصی آمادگی آزمون آیلتس شده است که با بکارگیری اساتید مجرب و حرفه ای تهران و مازندران در انواع برنامه های زمانبندی فشرده، نیمه فشرده ، عادی و آخر هفته قابل ارائه می باشد.

با توجه به اینکه عمده متقاضیان اخذ پذیرش دانشگاه ها تا مقطع کارشناسی ارشد و مهاجرت به استرالیا در پی اخذ نمره متوسط در آزمون می باشند، در این دوره تلاش می شود تا بتوان به جمع بندی مناسبی از نظر سطح زبانی متقاضیان و سطح دانش نکات و تکنیک های پاسخ به سوالات و زمان بندی دست یافت.


افرادی که در پی مهاجرت و یا تحصیل در مقاطع دکتری هستند، عمدتا نیاز دارند نمره بالای متوسط در چهار مهارت آزمون کسب کنند. بدیهی است که صرف داشتن دایره لغات و یا صرف تسلط به نکات و تکنیک های لازم برای آزمون می توان به چنین نمره ای دست یافت. در این دوره سعی شده توازنی منطقی بین دایره لغات و ساختارهای گرامری پیچیده به همراه نکات مهم آزمون، از جمله یافتن سریع کلید واژه ها و تند خوانی، ایجاد شود تا بتوان با در نظر گرفتن سرعت و دقت به نتیجه دلخواه دست پیدا نمود.

کدام سازمان ها آیلتس را می پذیرند

آیلتس توسط بیش از 9000 سازمان در سراسر دنیا پذیرفته می شود. این سازمانها شامل دانشگاهها، دپارتمان های مهاجرت، نهادهای دولتی، افراد حرفه ای و شرکتهای چند ملیتی می باشند.

طریقه نمره‌بندی امتحان آیلتس

سیستم سنجش نمرات در آزمون آیلتس در بازه‌ای از 0 تا 9 است، در آزمون آیلتس واژه‌ای به نام (نمره‌ی قبولی) تعریف نشده است و نمره‌ی کسب شده توسط شما گواهی است بر میزان دانش زبانی شما. همین نمره‌ی شما دلیلی بر قبولی و یا مردودی شما نیست اما با توجه به انتظارات شما از نمره مورد نظرتان این نمرات ارزش‌گذاری خواهند شد به طور کلی با توجه به همین ارزش‌گذاری نمره ی 5 نمره متوسط و نمره 6 به بالا نمره‌ی خوب تلقی می شود.

اجرای آزمون آیلتس

نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود که نمرهٔ قبولی برای آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند.

آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیداری، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌است. که در بین قسمت های مختلف امتحان وقت استراحتی وجود ندارد. کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و جنرال است که گونهٔ آکادمیک مشکل تر بوده و همین آزمون است که برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد.

نکاتی در خصوص آزمون مصاحبه آیلتس (Speaking Exam)

1- پاسخ های حفظی و آماده در مصاحبه آزمون آیلتس ممنوع!

نکته خیلی مهمی که باید اونو در مصاحبه آزمون آیلتس رعایت کنید این هست که از قالب های آماده استفاده نکنید! بذارید اینطور بگم یه زمانی این قالب ها همه گیر نبود و استفاده از اونا میتونست سطح نمره شما رو بالا ببره اما الان دیگه نه!!! اگزمینر ها همه این قالب ها رو میدونن و کافیه یه جمله آماده استفاده کنید اونوقت کارتون خیلی سخت میشه اونوقت!! چون فکر میکنه شما دانشی توی زبان ندارید و فقط یکسری عبارات آماده حفظ کردید این میتونه حتی تا 2 نمره از سطح واقعی شما کم کنه!! من نمیگم از متن ها و پاسخ های آماده استفاده نکنید مثال نخونید و کتاب هایی که این روزا تعدادشون کم نیست و اومدن سوال و جواب های مصاحبه آزمون اسپیکنگ رو گردآوری کردند رو نخونید اتفاقا اگه درست استفاده کنید لغاتشونو یاد بگیرید و در قالب خودتون استفاده کنید عالیه!! یعنی اینقدر روی لغات و ترکیب ها تمرین کنید که جزیی از دانش شما بشه نه حفظیات شما!!!

2- داشتن تلفظ صحیح و خوب خیلی در مصاحبه آزمون آیلتس مهمه

یکی دیگه از مورادی که مستقیما در نمره دهی بخش Speaking شما اهمیت داره و نمره خودش رو اعمال میکنه شیوه تلفظ کردن و ادا کردن کلمات هست!! یادتون باشه که Pronunciation خودش به تنهایی به افزایش نمره شما در بخش Speaking کمک میکنه. اصلا مهم نیست لهجه شما British هست یا American واقعا برای اگزمینر فرقی نمیکنه و این تصور اشتباهی هست که خیلیا فکر میکنن چون آیلتس برای کمبریج انگلیس هست پس لهجه باید British باشه! اصلا مهم نیست مهم اینه لهجه تون درست باشه و درست ادا بکنید! یعنی اینطور بگم بهتون حتی اگه لغات سطح بالا استفاده کنید گرامرتون خیلی خوب باشه ولی توی تلفظ لغات مشکل داشته باشید قطعا نمره بخش Pronunciation رو نمیگیرید. بذارید یک راهنمایی خیلی خوب به شما بکنم. حتماً حتماً یک دیکشنری جامع مثل Webster یا Oxford روی گوشی و سیستمتون نصب داشته باشید و همیشه لغاتی که تلفظشونو نمیدونید داخل دیکشنری بررسی کنید هم امریکن هم بریتیش! این خیلی میتونه به شما کمک کنه تا تلفط لغات رو خوب یاد بگیرید.خلاصه اینطور بگم بهتون که Pronunciation یک بخش مهم در نمره دهی مصاحبه آزمون آیلتس محسوب میشه ساده از کنارش نگذرید چون روان بودن و زیبا صحبت کردن یک امتیاز خیلی خوبه روش وقت بذارید!

3- پاسخ های کوتاه در مصاحبه آزمون آیلتس ندید!

حتما دقت کنید که مصاحبه آزمون آیلتس 3 بخش داره در بخش اول سوالات عمومی از شماپرسیده میشه و تا زمانی که اگزمینر نگفته شما مرتب ادامه بدید به جواب دادن به سوال! جواب کوتاه ندید! چون فکر میکنه دانش شما پایین هست و نمیتونید یک سوال رو بسط بدید و از ابعاد گوناگون در موردش صحبت کنید. یعنی اینقدر باید شاخ و برگ بدید به جواب سوال که خود اگزمینر بگه کافیه بره سوال بعدیو بپرسه! توی بخش 2 باید 2 دقیقه در مورد کیوکاردی که بهتون میده کامل صحبت کنید شاید هم حتی بیشتر!! پس اینو در نظر بگیرید.در دوره های تخصصی اسپیکینگ آموزشگاه بزرگ زبان طبرستان نوشهر نکات و تکنیک های موثر و کاربردی به شما آموزش داده می شود ، پس نگران هیچی نباشید و شما هم عضو خانواده بزرگ طبرستان شوید

آیلتس آکادمیک یا جنرال؟

در این بخش قصد داریم به بررسی و معرفی دو نوع امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال بپردازیم.

همان‌طور که در جریان هستید آزمون آیلتس به دو نوع آکادمیک و جنرال تقسیم می‌گردد که هرکدام از این امتحانات برای هدف خاصی تعریف شده‌اند و شما می‌بایست با توجه به هدف‌گذاری خود امتحان مورد نظر را انتخاب کنید.

تفاوت امتحان آیلتس آکادمیک و جنرالشاید مهم‌ترین تفاوت این دو نوع از آزمون آیلتس در مقصدی است که شما با کسب نمره مربوطه به سمت آن هدایت می شوید.
آیلتس آکادمیک: این امتحان مخصوص متقاضیانی است که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان به نیت ادامه تحصیل در دانشگاه‌هایی را دارند که در آنها زبان انگلیسی زبان مورد تدریس است.
آیلتس جنرال: این نوع از آزمون مخصوص آن دسته از متقاضیانی است که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان نظیر انگلستان، آمریکا، استرالیا و … را دارند و تصمیم به تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان را ندارند.
یکی دیگر از تفاوت‌های این دو امتحان در نوع سوالات بخش‌های Writing و Reading است.
در بخش ریدینگ این امتحان شرکت‌کنندگان با موضوعاتی که حول محور علمی و دانشگاهی است روبرو هستند و به نوعی می‌توان گفت که این سوالات سخت‌تر و در عین حال محدودتر نیز هستند.
همچنین در بخش رایتینگ این امتحان شرکت‌کنندگان می‌بایست درباره موضوعاتی که به‌صورت تخصصی درباره مباحث علمی و دانشگاهی است شروع به نگارش نمایند، در بخش اول این امتحان (Task 1) متقاضیان می‌بایست حول موضوعاتی نظیر تحلیل گراف‌ها و نمودارها اقدام به نوشتن نمایند.
در بخش دوم (Task 2) می‌بایست درباره موضوعی که داده شده است نظر خود را بنویسند که تعداد کلمات و الزامات این بخش در قسمت معرفی بخش رایتینگ خدمت شما ارائه شده است.
بخش‌های لیسنینگ و اسپیکینگ آیلتس آکادمیک هیچگونه تفاوتی با آیلتس جنرال ندارد.

نمره مورد نیاز آیلتس در کشور های مختلف

#
Countries
Score
Percentages
01
flagCanada
7
02
flagUSA
6.5
03
flagUK
6-7
04
flagGermany
6
05
flagAstralia
6-8

بخش‌های مختلف امتحان آیلتس

Listening - بخش شنیداری آیلتس

Speaking - بخش گفتاری آیلتس

Reading - بخش مطالعاتی آیلتس

Reading Academic - بخش آکادمیک مطالعاتی آیلتس

Writing - بخش نگارش آیلتس

فرم ثبت نام

سابقه زبان دارید

قبلا زبان آموز طبرستان نوشهر بودید

تعیین سطح شده اید

زبان مورد نظر

Checkboxes

شنبه

یکشنبه

دوشنبه

سه شنبه

چهارشنبه

پنجشنبه

Radios

ترمیک

خصوصی

فشرده